CZ / ENG

Materiály

Figury Ivana Komárka vyřezané laserem

Deska z barevného plexiskla Perspex může být inspirací a výzvou i pro malíře – podobně jako čistý papír nebo bílé malířské plátno. Malíř Ivan Komárek se s tímto materiálem, který dodává Axom Kladno, setkal ve výrobní hale společnosti Atlas Advertising Group, kde viděl jeho zpracování pomocí laserové technologie. Odtud už byl jen krok k tomu, aby výtvarník, kterého netradiční techniky a materiály vždy lákaly, přišel s nápadem převedení kresby právě do akrylátového skla. 

Figury Ivana Komárka vyřezané laserem

Komárek vytvořil kolekci ženských a mužských figur, v nichž byla malířská linka nahrazena prořezáváním laserovým paprskem. Pro větší figury o velikosti asi padesáti centimetrů zvolil pět milimetrů silný oboustranně zmatnělý Perspex Frost v pastelových barvách. Pro menší objekty, o rozměrech kolem třiceti centimetrů, pak tří milimetrový Perspex Fluorescentní ve výrazných neonových barvách, který nabízí efekt svítivých hran.

Perspex Fluorescentní nabízí při prořezávání laserem efekt svíticích hran. Kolekce figur z tohoto materiálu je až do 30. září k vidění na výstavě Sexplicit ve funkcionalistickém objektu Novákových garáží v Hradci Králové.

Ze stejného materiálu udělal Ivan Komárek také dvě rozměrné nástěnné realizace do rodinného domu u Mladé Boleslavi. Objekty o rozměrech třikrát čtyři metry jsou složené z několika různě barevných částí podložených černým plexisklem. Při této instalaci se sečetla barva plexiskla s černým podkladem, vznikly tak nové odstíny a vynikly svítivé hrany na lince v řezu. Komárkovy figury z Perspexu jsou vidění v podobě osobitých bytových dekorací i na autorských výstavách.

Rozměrná nástěnná realizace z Perspexu vznikla v rodinném domě u Mladé Boleslavi.

(komerční sdělení)

19. 5. 2014

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.