CZ / ENG

Téma týdne

Komentáře

Nepoužitelné

20.10.2015 17:14 vložil Jakub

Dát dřevo ven póry, to může jen šílenec nebo to lze někde, kde není nikdy zima. V našich podmínkách by v zimně v takovém domě mrzlo a na vytápění by padlo tolik, co na celý panelák...


Reagovat  Reagovat s citací


cena workshopu.

17.10.2015 11:13 vložil buffalo

a kolik teda ten workshop stál...??? myslím že to je dost zásadní info...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: cena workshopu.

22.10.2015 09:47 vložil Eva Blažková

Dobrý den, cena kurzu byla 50 Euro na osobu + jídlo kolem 40 Euro na měsíc, což je opravdu symbolická částka, když se podíváte na ceny jiných zahraničních workshopů. Navíc si Tony nebere žádné peníze od budoucích majitelů, kteří mají jen poskytnout místo a materiál. Původní název článku nebyl nijak spojen s cenou: posvětit půdu, pospojovat lidi, postavit dům, což mi v průběhu kurzu vyvstalo jako hlavní téma.


Reagovat  Reagovat s citací


samonosná střecha.

17.10.2015 10:34 vložil buffalo

škoda že v článku není vysvětlen postup stavby samonosné střechy...autor se vymlouvá na unavenost...mi by se takový elfí domek zamlouval, ovšem nebránil bych se použití hřebíků a kastlíkových oken třeba někde z bouračky...budoucí majitelka odmítá použití hřebíků a izolační plachty na střechu ale už jí tolik nevadí luxfery složené z flašek...a jaké budou pak výplně oken...??? z oškrábané kůže...???


Reagovat  Reagovat s citací


Re: samonosná střecha.

22.10.2015 09:59 vložil Eva Blažková

Dobrý den, pokud Vás tento způsob stavby zajímá, na youtubu je mnoho videí s Tonym Wrenchem. Co se týče samonosné střechy, vřele doporučuji toto: https://www.youtube.com/watch?v=CNtCOrMwwH0

Majitelka se nebránila použití recyklovaných materiálů. Pokrytí starými pálenými taškami byl její nápad. Okna, která jsme nestihli zasadit, byla právě ze zbouraných staveb. Nechtěla používat nové materiály zakoupené v běžných obchodních řetězcích.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.