CZ / ENG

Ptáme se

Komentáře

Geniální rozhovor!

3.2.2014 13:50 vložil Materie

První rozhovor o projektu Erratum, který se odvažuje vnořit se pod povrch jasných faktů, obklopujících projekt...dobře umělce nabádá, aby vysvětlil svojí "sociálně angažovanou" pozici - a myslím, že jí vysvětlil dobře. Nemá smysl vytvářet angažované umělecké intervence pouze za podmínky jejich skutečného reálného účinku, změny - zatraktivnit určitý společenský problém tak, aby alespoň na chvíli upoutal pozornost (internetového) publika je přínosné samo o sobě. Důležité je dělat něco, ne nic.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Geniální rozhovor!

4.2.2014 16:34 vložil Tereza Lišková

Díky za komentář a pochvalu :) Vtipné je, že v současném světě je pro mnohé tak trochu komplikované definovat, co by měla být ta domnělá skutečnost, ve které se by ukázal ten "reálný účinek" díla. Věřím, že práce podobného ladění jako je Erratum mohou právě tím, že něco nového o "domnělé či pravé skutečnosti" prozradí -dosáhnout účinku v pravém slova smyslu.
Jeremy H. během rozhovoru zmínil, že tvoří z místa, kde žije - z londýnského bytu vybaveného nábytkem z IKEA - už jen tenhle moment stojí v kontextu jeho globálně-intimního vidění problému za pozornost.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.