CZ / ENG

Pod rukama

Komentáře

Vyloupnout dýmku a bafat...

20.7.2019 19:56 vložil Josef Mixa

Zdravím a děkuji za krásný článek o dýmkách. Na něj jsem přišel takovou tou náhodou, kdy hledáte něco úplně jiného a najednou kliknete a je to před Vámi. Sháněl jsem totiž materiál na vyrobení náustku k dýmce, protože se mi "zadařilo " a při čištění dýmky jsem náustek zlomil v čepu, jak jsem ho z hlavičky vyndaval. Ta dýmka je zvláštní, přivezl mě jí známý z cest po Thajsku a je moje oblíbená. Ale něco jsem objevil na e-trafice, tak si to nechám poslat, už je to i předvrtané, jen to dobrousím a doleštím...Ale k článku. Velmi se mi líbí od pana Kloučka to filozofování o dýmce a kuřácích dýmek. Troufnu si dokonce napsat, že bafání dýmky je vlastně určitý životní styl. O dýmku je třeba opravdu pečovat a čistit, jinak za chvíli smrdí, i kdyby se do ní nacpal "andělský tabák". Také záleží na tom, co si v dýmce zapálím, jsou tabáky "ženomilné", které mají výrazné aroma a naopak taková směs s vyšším podílem latakie každému nevoní...Také je třeba říct, že na každý druh tabáku by měla být jiná dýmka a já si pak vybírám podle nálady a chuti, kterou si nacpu a zapálím. Jejda, to jsem se tady zase vykecal, tak se omlouvám a ať se panu Kloučkovi dílo daří! Přeji dobrý kouř!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vyloupnout dýmku a bafat...

23.7.2019 19:08 vložil Tereza Lišková, redakce

Srdečně zdravím, pane Mixo, děkujeme za zajímavý komentář z praxe ušlechtilých kuřáků :). Sbírat materiál na článek a video v dílně pana Kloučka byl porozuhodný zážitek. Jak píšete, tak bylo během pár hodin docela jasné, že bafání dýmky s sebou nese spoustu významů a široký kulturní kontext. Držím palce při rekonstrukci Vaší oblíbené fajfky. Dobrá oblaka i Vám.


Reagovat  Reagovat s citací


krása

7.6.2019 22:02 vložil Michael Rada

děkuji


Reagovat  Reagovat s citací


Re: krása

8.6.2019 12:36 vložil Tereza Lišková

Těší nás, že se nám ten zážitek podařilo zprostředkovat.
Na místě to při sběru materiálu totiž krása byla .)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek



© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.