CZ / ENG

Všímáme si

Letenské knihkupectví PageFive má nový e-shop a chystá se otevřít i vlastní tiskařskou dílnu

Mladé knihkupectví, jehož majitelé se zaměřili na výtvarné publikace, autorské tisky a umělecká periodika, začalo svůj sortiment prodávat i na internetu. „Chceme oslovit příznivce autorské tvorby a uměleckých publikací nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ říká jeden z jeho zakladatelů František Kast. 

Letenské knihkupectví PageFive má nový e-shop a chystá se otevřít i vlastní tiskařskou dílnu

Sortiment knihkupectví čítá stovky knih renomovaných zahraničních i specializovaných českých nakladatelství, desítky periodik, i fanziny a autorské malonákladové publikace. Nabízí i výběr autorských plakátů. Vytříbenou nabídkou je možné procházet na novém webu, jehož minimalistickou grafiku vytvořil Přemysl Zajíček. Zákazníci si mohou publikace prohlédnout i vlastnoručně potěžkat na pražské adrese Veverkova 5. Během pracovního týdne je otevřeno od 12.00 do 19.00 hodin, v sobotu pak od 12.00 do 16.00.

Od minulého roku zdobí čelní roletu silueta městské krajiny od ilustrátora Davida Černého. Boční roletu opatřil geometrickou abstrakcí David Krňanský, hned vedle přidal David Dolenský dvojici u stolku s kávou a knihami.

Značku PageFive založil v roce 2013 vizuální umělec a student pražské UMPRUM Štěpán Soukup spolu s Františkem Kastem, grafickým designérem a studentem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Nyní v protějším vchodu na Letné zařizují i vlastní tiskařskou dílnu s Risografem –  digitálním tiskovým strojem od japonské firmy Riso Kagaku.

PageFive pořádá i festival české a slovenské ilustrace LUSTR. Třetí ročník festivalu proběhne letos na podzim.

Pod PageFive funguje malé nakladatelství. Na svém kontě má sborník Umělec, vila a bazén s esejemi o významu uměleckého vzdělávání v Česku, autorskou publikaci Graffoman, představující tvorbu grafika Michala Škapy, a knihu básní o grafickém designu Cyan z nebe od Matěje Moravce. Nově spuštěný e-shop krom těchto publikací nabízí kupříkladu i výpravnou knihu The Craft and the Makers od nakladatelství GESTALTEN. Při její četbě se čtenář může zasnít třeba nad kapitolou o novodobých výrobcích glóbusů.

Text: Tereza Lišková, foto: archiv PageFive

8. 3. 2016

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.