CZ / ENG

Všímáme si

Tina Saaby vystoupila v Praze – podívejte se na záznam přednášky a nalaďte se další cyklus Ta architektura

V prosinci minulého roku v pražském kině Světozor vystoupila významná postava dánské architektury, Tina Saaby. Uzavřela tak úspěšný přednáškový cyklus ARCHITEKTKY, který uspořádalo občanské sdružení Kruh. Během přednášky architektka představila celoměstské strategie města Kodaně, na kterých se od roku 2010 podílí. „Snažíme se diskutovat spíše o tom, co architektura s lidmi dělá, než jak vypadá,“ říká Saaby. 

Tina Saaby vystoupila v Praze – podívejte se na záznam přednášky a nalaďte se další cyklus Ta architektura

Tina Saaby působí od roku 2010 jako architektka města Kodaně, kde se zasazuje o „město pro lidi“ a jeho maximální přívětivost pro život. Radí politikům a městské správě a spoluvytváří architektonické vize spojené s dokumentem The City of Copenhagen’s Architectural Policy. Vystudovala Dánskou královskou akademii výtvarných umění pro architekturu, design a restaurátorství, mnoho let působila ve studiu Witraz Architects v Kodani a byla místopředsedkyní Dánské asociace architektů. Nyní je hostující profesorkou na Sheffieldské univerzitě a externí zkoušející na univerzitách v Roskilde a Kodani a také na Dánské královské akademii výtvarných umění.

Na letošek sdružení Kruh připravilo další přednáškový cyklus. Ve čtvrtek 3. března ho otevře úvodní večer nazvaný Ta architektura. Pozvání do Studia Hrdinů ve Veletržním paláci přijala Tatiana Kollárová, Lenka Křemenová, Sabina Měšťanová, Jana Moravcová, Veronika Sávová, Barbora Špičáková Karolína Vránková a Barbora Zmeková. O měsíc později 7. dubna 2016 v 19.30 v prostorách Francouzského institutu vystoupí Polka Małgorzata Pizio-DomiczMariabruna Fabrizi působící v Paříži. Fabrizi vede s partnerem studio Microcities a on-line magazín o umění, architektuře a médiích s názvem Socks. 2. června pak do Prahy zavítá architektka Angela Deuber ze Švýcarska.

Text: Eliška Svobodová, zdroj-foto: KRUH

31. 1. 2016

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.