CZ / ENG

► Respektované architektonické německé studio Brandlhuber+ a progresivní portugalští Spaceworkers® budou poprvé v Praze

První z řady přednášek se uskuteční 5. října v pražském kině Světozor. První bod na programu je představení práce německého ateliéru Brandlhuber+. Pozoruhodný vhled do portugalského prostředí poté poskytnou Spaceworkers® – do Prahy přijíždějí z Mnichova, kde si v předvečer přednášky převezmou ocenění za svou práci.

Kostel sv. Anežky v Berlíně podle návrhu, za kterým stojí Arno Brandlhuber

Za studio Brandlhuber+ bude hovořit Thomas Burlon. Studio vyniká neortodoxním a radikálním přístupem k renovacím starých budov. „Jedním z takových objektů je Antivilla nedaleko Berlína, jež na první pohled zaujme betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Dispozici stavby je možné podle potřeby měnit od šedesáti do dvou set třiceti metrů čtverečních obyvatelné plochy. Budova si díky svému nekonvenčnímu vzhledu zahrála v několika reklamách i filmech,“ přibližuje tvorbu německého studia Marcel Steinbachová, architektka roku 2016 a zakladatelka sdružení KRUH. Burlonova přednáška ponese titul Proměna památkové péče. V rámci večera se bude promítat film Axolotl Overkill, jenž se z velké části natáčel právě ve zmiňované budově Antivilla.

Portulgalské studio Spaceworkers®, které zastoupí Henrique Marques a Rui Dinis, získalo několik významných ocenění, například v roce 2017 cenu Stavba roku 2017 webového portálu Archdaily. Marques a Dinis budou vyprávět například o důležitosti propojení architektury a krajiny, v níž se nachází.

Vstupné na přednášky, obě proběhnou bez tlumočení v anglickém jazyce, činí 100 Kč, pro seniory 80 Kč. Vstupenky je možné koupit v předprodeji kina Světozor.

O víkendu 30. září a 1. října probíhá pod hlavičkou spolku KRUH festival Den architektury, který zdarma nabídne komentované procházky po zajímavých místech celé České republiky. Letošní téma je VODA, LIDÉ, MĚSTA. Souběžně s festivalem začíná i Film a architektura – filmový festival o architektuře a urbanismu. Poznat architekturu z filmového plátna mohou diváci v Praze, Brně a vybraných regionech. Na místě si bude možné zakoupit papírové vydání magazínu Material Times.

Text: Tereza Lišková, foto: archiv KRUH

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.