CZ / ENG

► The Biomimicry Global Design Challenge 2017: inspirujte se přírodními principy a vyhrajte

Prozkoumejte přírodu a navrhněte inovativní řešení, které by napomohlo ke zmírnění dopadu klimatických změn. Organizátoři soutěže chtějí vybudovat silnou základnu inovativních přístupů inspirovaných přírodou a zároveň jim pomoci dosáhnout reálného použití v každodenním životě. Aktuálním tématem soutěže jsou klimatické změny.

„Navrhněte produkt, službu, systém, který by redukoval či zpomaloval negativní dopad klimatických změn. Nebo přijďte se řešením, které by pomáhalo společnosti s adaptací na tyto změny,“ zní zadání The Biomimicry Global Design Challenge 2017.

Soutěžící mají za úkol předložit návrh konceptu a vytvořit prototyp. ​Soutěž je mezinárodní a je otevřená všem studentům i profesionálům. Registrace jsou možné v týmech, které čítají dva až osm členů. Každý tým může odevzdat jeden návrh. Registrační poplatek do studentské kategorie při podání přihlášky do 31. března 2017 činí 40 USD, při pozdějším datu 50 USD. Profesionálové zaplatí při včasné registraci poplatek 100 USD, a pak 120 USD. Finální uzávěrka soutěže je 30. dubna 2017.

Finalisté získají finanční odměnu ve výši 2 000 USD a stanou se součástí ročního podpůrného programu Biomimicry Accelerator. V závěru předá nadace Ray C. Anderson nejlepším účastníkům cenu Ray of Hope v hodnotě 100 000 USD.

Text: Tereza Lišková, ilustrace: Barbora Tögel© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.