CZ / ENG

Všímáme si

Obrazem: Aeroport ukázal, jak oživit industriální prostor bývalé stáčírny

Dříve tím místem zněl každý den hukot strojů a pásové linky, která denně vyexpedovala tisíce lahví s minerálkou. Dnes je v areálu bývalé stáčírny a výrobny vřídelní soli mezi ulicemi Horova a U Solivárny v centru Karlových Varů mrtvo. S výjimkou několika dnů během konání letošního ročníku mezinárodního filmového festivalu, během něhož se provozovatelé legendárního klubu Aeroport rozhodli industriální prostor znovu oživit. A povedlo se. 

Obrazem: Aeroport ukázal, jak oživit industriální prostor bývalé stáčírny
Zavřít Pohled do jedné ze dvou hlavních hal výrazně proměnila dekorace s upoutávkami na filmy, které diváci mohli vidět během letošního festivalu. Centrální bar naproti jako by tu stál odjakživa.

Ať už jste do bývalé továrny během festivalu vstoupili vpodvečer nebo krátce nad ránem, vždycky vás čekal silný dojem. A to nejen v okamžicích, kdy se místem valila hudba a hluk stovek návštěvníků. Magicky totiž někdejší výrobní areál působil i ve dne. Rozhodli jsme se využít této unikátní příležitosti a zanamenat pro vás v sérii několika snímků pohledy, jaké možná už nikdy nespatříte.

Budoucnost nejspíš promění tohle místo ve víceúčelový objekt s nabídkou obchodních prostorů, kanceláří a možná bytů. Alespoň k téhle vizi se aktuálně hlásí vlastník objektu, společnost Karlovarské minerální vody.

Do prostředí pásové linky stačilo šikovně zakomponovat hlavní stage a prostor dostal zcela jiné parametry.

V denním světle působí bývalý provoz stáčírny jako typicky tovární provoz. V noci se díky úpravám a nasvícení proměnil v magické místo.

Organizátorům z Aeroportu se povedlo přirozeně zakomponovat do industriálního prostředí i sérii barů v hlavní části bývalé továrny.

Pohled z druhé strany, kde pořadatelé kvůli bezpečnosti návštěvníků instalovali kovové zábravy a vymezili tak prostor, kudy se mají hosté pohybovat.

Takhle to vypadalo v ranních hodinách, kdy počet návštěvníků už nebyl tak masivní.

Osvětlení jednotlivých strojů a zařízení zvýraznilo industriální charakter místa.

Některé části dokonce působily tak, jako by se provoz ve stáčírně nikdy nepřerušil.

Dříve tudy putovaly tisíce lahví minerálek děnně. Jaký osud čeká objekt do budoucna, je zatím nejasné. Návrhů, jak místo využít, je ale celá řada.

Provozovatelé festivalového klubu Aeroport usilovali o pronájem místa přes půl roku. A stálo to za to. 

Foto: Michal Ureš

19. 7. 2015 Tomáš Tesař

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.