CZ / ENG

Ptáme se

Komentáře

Těšíme se

9.5.2018 10:02 vložil Siren

Už se nemůžeme dočkat! Moc nás nadchla výstava Konzervovaná minulost, kde jsou v expozici prezentována pro širokou veřejnost videa toho, jak se které materiály restaurují. Pokud vznikne něco podobného na řemesla, bude to úžasné. Na Youtube to bude mít zaručeně úspěch. My se z Youtube učíme neustále! :)


Reagovat  Reagovat s citací


Stara remesla a nove materialy

28.3.2018 20:48 vložil Michael Rada

V ramci projektu INDUSTRIAL UCYCLING, neboli systemove prevence vzniku odpadu, se snazim o propojeni starych remesel a umu s novymi modernimi materialy. Vznkajici reseni a vyrobky casto velmi prekvapi i zkusene praktiky.

Verim ze i timto smerem pujdou autori studie a projektu


Reagovat  Reagovat s citací


Zanikajicí řemeslo Parketář

26.3.2018 21:55 vložil René Caran

Dobrý den,

velice nás potěšil váš článek, který se nám náhodou dostal na FB pod oči. Myslíme si, že bychom Váš projekt mohli obohatit v oblasti parketářského řemesla.
Snaha o zachování tradičních hodnot starěho řemesla a přístupu a motivaci k řemeslu a setrvání u řemesla je úkol, který jsme si v zanikajicim řemesle Parketář vzali za své. A to na mezinárodní úrovni. Letos proběhne již čtvrtý ročník setkáni zkušený řemeslníků a restaurátorů s mladou generaci možných řemeslníků aby společné v duchu historických tradic vytvořili a předali do užívání vybraného objektu jedinečnou parketovou podlahu. V rámci projektu WORKCAMP PARQUET navíc objekt získá tradičním způsoben zhotovenou nebo zrestaurovanou podlahu v podstatě zdarma, výměnou za ubytování a stravu pro 50 člený tým parketářů se srdcem z aktuálně 11 zemi. Více info na www.workcamp-parquet.com.
Těšíme se na možnou společnou další cestu a zveme na návštěvu našeho českého projektu WORKCAMP PARQUET. Krásný večer za tým Rytířů parket -
- René Caran (workcamp.parquet@gmail.com)


Reagovat  Reagovat s citací


ducky

26.3.2018 13:59 vložil jan

rvní dlouhý komentář jsme si úspěšně omylem smazal, tak se pokusím o stručný optimistický výtah.


Společnost se potřebuje učit jak použít komplexní řešení a proto mějte ráda pedagogiku ve smyslu lidem předávat věci, které potřebují. A mě to tenhle článek dal.

Tím myslím, že i v dnešní době mohou vznikat řemesla na pomezí všech sociálních vrstev a jsou třeba rozvíjet. Např. ono si raději opravit oblečení, než koupit nové je v bohaté společnosti ekonomicky stále výhodné.

Díka za zachování historických řemesel, ale myslete na budoucnost!

peace


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.