CZ / ENG

Téma týdne

Komentáře

prosim o studii

1.2.2017 18:31 vložil Jan Kovařík

Dobry den, prosim o studii. 29.12. 17 jsem pokacel 5 smrku, staří asi 70 let, doted lezi s vetvemi z kopce, nadmorska vyska 350mnm, takze ne vysokohorsky strom s prirozenou hustotou dreva diky nadm.r vysce.
. podle jine knihy, nez od ervina thomi, jsem se docetl, ze mam perfektni palivove drevo:-), nebot jsou rozdily, kdyz chcete aby o drevo nemely zajem houby nebo brouci maji ruzna data kaceni... proste podle toho na co chcete drevo pouzit, tak podle toho je obdobi. ja jsem to pokacel rade primo na novoluni a jsem na to zvedav, udelam z toho hranol 100x100x4000 a uvidim jestli se bude kroutit nebo jako to bude pracovat. Nic mene, nemyslim, jak jsem tu cetl v komentari, ze jde o reklamni trik. je to v celku logicke. Proste ten strom je nejlepe kacet, kdyz ma veg. klid ma mene vody za novuluni, protoze mesic nevytahuje vodu - viz. napr kdyz se hleda pramen tak ne pri novoluni, ale pri uplnku. Kdyz bude mit uz po kaceni mene vody, odpada mnoho casu na prirozene suseni v hrani atd. Pokud by se takto postupovalo nebylo by ani drazsi. Jenomze ted v zime lesaky v lese nenajdete. a kacet se zas zacne az bude vsechno v rozkvetu..bohuzel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: prosim o studii

1.2.2017 19:35 vložil Tereza Lišková, redakce

Dobrý den pane Kovaříku,
děkujeme Vám za příspěvek do diskuze. Tématu se hodláme věnovat i nadále, takže jsou pro nás konkrétní zkušenosti a výpovědi velmi cenné.
Na to, že je debata kolem tohoto způsobu zpracování dřeva opodstatněná, poukazují i další vědecké výzkumy, které se tomuto tématu věnuji. V lesích se tedy v zimě experimentálně kácí minimálně ve jménu vědeckých poznatků :).
S pozdravem za redakci
Tereza Lišková


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek



© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.