CZ / ENG

Všímáme si

Díky materiálu Drop Paper vaše výstava nepohoří

Hledáte materiál pro interiérový design, který je podobný papíru, ale na rozdíl od něj odolá i ohni? Vyzkoušejte Drop Paper. Navzdory názvu ve skutečnosti nejde přímo o papír, ale o velmi tenký kompozitní materiál obsahující celulózu, latex, polyester i minerální vlákna. 

Díky materiálu Drop Paper vaše výstava nepohoří

Kromě široké škály využití je jeho výhodou především nehořlavost – materiál splňuje nejvyšší třídu požární odolnosti pro interiérový design (D1 podle německé normy DIN, M1 podle francouzské normy). Kromě toho má Drop Paper také antistatické vlastnosti. Materiál uvedla na trh francouzská firma Procédés Chénel, která se specializuje na výzkum, vývoj a distribuci materiálů i z nich vyráběných polotovarů a hotových produktů zejména pro designéry. U nás je Drop Paper od roku 2015 k dostání u kladenské firmy AXOM, a to v bohaté paletě barev včetně metalických a fluorescentních. Objednat lze buď jednotlivé role o šířce 2400 mm a různé gramáži, nebo polotovary různých tvarů a velikostí, z nichž snadno sestavíte přepážky, dělicí stěny či dokonce kusy nábytku. Ve srovnání s bannery, které se používají k podobným účelům a jsou již na trhu zavedené, je cena tohoto netradičního materiálu vyšší.

Co má tedy Drop Paper společného s papírem? Právě to, že se k němu jako k papíru můžete chovat. Můžete na něj tisknout a můžete ho různě slepovat, ohýbat či skládat. Zkuste si třeba podobně jako designér Laurent Barnavon z velkého archu složit obří origami.

Dekorace z Drop Paperu je možné zavěšovat do prostoru na kovové konstrukce či lanka pomocí suchých zipů nebo svorek. Vaši zahradní slavnost si bude každý pamatovat jako tu, na které nechytil od svíčky ani jeden lampion.

A pokud byste si chtěli pořídit perforovanou stěnu, ale nespokojíte se s polotovarem ve tvaru plástve či sítě, můžete si vyřezat vlastní tvar pomocí plotru nebo laseru.

Z Drop Paperu si můžete vyrobit originální dekorace nebo přímo vytvořit celý výstavní prostor, úplně jako byste si hráli s papírovou vystřihovánkou v životní velikosti. A až vaše instalace skončí, dekorace jednoduše sbalíte a přestěhujete.


Text: Anna Marie Hradecká, zdroj foto: Procédés Chénel Intl., AXOM KLADNO s.r.o.

8. 1. 2016 1

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.