CZ / ENG

Všímáme si

Komentáře

Rozporuplné pocity

17.9.2018 19:07 vložil Michael Rada

Dobrý den, děkuji opět za zajímavý článek, který je prvním na Vašem serveru u něhož mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem rád že "nebude nutné kácet živé stromy pro dřevo" na druhou stranu vidím zvýšenou ekologickou zátěž v případě výroby i likvidace.
Myslím, že jedním z nejdůležitějších aspektů nyní bude, zda-li bude výraz "dřevo" jen marketingovým nástrojem, či zda skutečně toto dřevo napomůže omezení těžby.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rozporuplné pocity

18.9.2018 17:15 vložil Tereza Lišková

Dobrý den, pane Rado,
otázku, jak zacházet s pojmem dřevo, jsme řešili při psaní článku. Vzhledem k srozumitelnosti a citování zdroje (studie) jsme usoudili, že je na místě ho používat. Vzhledem ke struktuře materiálu se nám to jeví jako opodstatněné. Ovšem není jasné, a autoři studie to v nám dostupných zdrojích neuvádějí, jaký by produkce tohoto nového materiálu měla na zdraví lesů a zemských biotopů.
Díky za přízeň
Zdraví Tereza Lišková


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rozporuplné pocity

17.10.2018 15:49 vložil Kateřina Zvelebilová

Dobrý den. Otázkou také je, jestli a jak je těžba dřeva nežádoucí konkrétně v našich podmínkách. Lesy ČR uvádějí, že u nás ročně přiroste víc, než kolik se vytěží. Máme jeden z nejpřísnějších lesnickcýh zákonů v Evropě. Chápu, že mýtina na místě, kde jsme si jako malí hráli mezi stromy, vypadá katastroficky, pokud však správa lesa vysadí nové vhodné stromy, tedy hospodaří udržitelně, nevidím v těžbě a využívání dřeva za každou cenu problém.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.