CZ / ENG

Všímáme si

Haly plné textilií, obyvatelé měst budoucnosti a mazlíčci v měkkých dekách

Další ročník Heimtextilu, mezinárodního veletrhu bytového textilu a textilu pro veřejný sektor, začne ve Frankfurtu nad Mohanem 9. ledna 2018 a potrvá do 12. ledna. Veletrh nabídne rozšířený doprovodný program pro architekty, interiérové designéry a dodavatele nábytku pro ubytovací zařízení. Novou produktovou skupinu tvoří například textil a doplňky pro domácí mazlíčky. Nový je i segment příslušenství s názvem „And more...!“, kde vystavovatelé nabídnou textilní a netextilní výrobky, jako jsou lampy a dekorativní nebo koupelnové výrobky.

Haly plné textilií, obyvatelé měst budoucnosti a mazlíčci v měkkých dekách

Pořadatelé očekávají účast tří tisíc vystavovatelů z různých koutů světa. Ti představí své produkty na výstavní ploše, kterou zastřešují více než dvě desítky hal. „Obrovský rozsah nabídky činí z veletrhu celosvětově jedinečnou objednávkovou platformu a místo, kam se na začátku kalendářního roku sjede špička německých i zahraničních subjektů působících v tomto sektoru,“ uvádějí organizátoři.

„Klíčovou roli v programu veletrhu hrají dodavatelé nábytku a textilu pro veřejný sektor, jejichž sekce se na veletrhu Heimtextil představuje pod názvem ,Interior. Architecture. Hospitality‛,“ říká Olaf Schmidt, viceprezident pro sektor textilu a technologií zpracování textilu ve společnosti Messe Frankfurt. K veletrhu dnes neodmyslitelně patří i digitální tisk a související technologie – v prostorách Saal Europa se bude opět konat Digital Textile Conference. Silnou účast hlásí i sektor bytového textilu. Ve dvou halách se představí téměř 1500 výrobců hotových výrobků ze segmentů lůžkoviny, koupelna a stolování. Mezi českými vystavovateli nebude chybět například firma Grund, H&D HOME DESIGN, Kolovrat či Vavex. K vidění budou i práce studentů z pražské VŠUP a liberecké TUL.

Ukázka jednoho z avizovaných trendů: The healthy space podle návrhu Judith Fassbender a Benjamin Shiefa

Spolu s uzavíráním obchodních kontraktů je nedílnou součástí veletrhu i doprovodný program, který má návštěvníkům usnadnit orientaci v trendech pro nadcházející sezonu. Letošní přehled trendů v oblasti interiérového designu připravil tým složený ze zástupců sedmi designových studií. Brožuru Heimtextil Trendbook připravily Kate Franklin a Caroline Till v další spolupráci s Annou Marií Commandeur ze Stijlinstituut Amsterdam a Anjou Bisgaard Gaede ze SPOTT Trends & Business.

Jedna z výstavních sekcí se bude věnovat textilu a doplňkům pro domácí mazlíčky

Doprovodný výstavní program navazuje na aktuální trendbook a hlásá „Budoucnost je ve městě“. Jak v něm budeme žít, pracovat, nakupovat a bavit se? Odpovědi nabídne připravený Tematický park, přednášky a komentované prohlídky. Speciálně připravené expozice, takzvané „Spaces“, se vztáhnou k tématům flexibility, zdraví, pohody, konvertibilního, adaptabilního i svépomocného designu. Na přetřes přijdou i pojmy a hesla, jako jsou relaxace a energie, perfektní nedokonalost, jemný minimalismus, „přizpůsob a sestav“ a oáza ve městě.


Text: Tereza Lišková, zdroj foto: Messe Frankfurt, úvodní foto: dům o 13m2 od Studia Mama, foto: Moon Ray Studio

27. 11. 2017

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.