CZ / ENG

Všímáme si

Letná žije! Čeká ji transformační Večírek věcí, sousedská výměna i burza semínek

Topíte se ve věcech? Máme pro vás dobrou zprávu. Zdrojovna pořádá ve čtvrtek 18. února 2016 Večírek věcí. Shromáždění se uskuteční v prostorách bývalé městské knihovny v Praze na Letné, kde od února sídlí nábytkářská dílna Z pokoje do pokoje. 

Letná žije! Čeká ji transformační Večírek věcí, sousedská výměna i burza semínek

Večírek s bohatým programem, vedeným sociální antropoložkou Ivanou Hermovou, začne v 18. 00 na pražské adrese Milady Horákové 56. Na místo můžete donést zaprášené připomínky starých časů i novější nehodící se předměty hledající nové využití. Jeden z nich vám poslouží jako vstupenka. Každá věc dostane prostor k vyprávění svého příběhu. Následně buď padne do rukou nového majitele, nebo se rovnou stane součástí hudebních a uměleckých performancí pod taktovkou performera Ondřeje Bystřického. O tom, že i věci mohou mít posmrtný život, účastníky ujistí neformální přednáška antropologa Radana Haluzíka na téma „sociální život věcí“. Během večera zahraje hudební duo Debbi Love. K mání bude vegetariánské a veganské občerstvení.

Pokud nemáte čas se ve čtvrtek dostavit, ale chcete reinkarnovat něco ze svého vlastnictví, můžete nepotřebnou věc před konáním akce odevzdat s krátkou průvodkou ve freeshopu Zdrojovny, sídlícím v žižkovském centru Klinika. Další příležitost ke směně věcí poskytne nedělní sousedská výměna, která se odehraje opět v prostoru otevřené nábytkářské dílny na Letné v neděli 28. února. Kromě nádobí, nářadí, menšího nábytku, gramodesek, šperků či domácí zavařeniny můžete na alternativním tržišti nabídnout i své dovednosti. Na stejném místě přivítají v sobotu 13. února od 15. 00 lidé z iniciativy Semínkovna přiznivce domácího semenaření. Přímo na místě proběhne burza semínek a představení Semínkovny a organizace Prazelenina, která provozuje na Praze 7 komunitní zahradu.

11. 2. 2016 Text: Anna Šopovová, foto: Jonnie Andersen, Flickr, 2012, CC BY-NC-ND 2.0

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.