CZ / ENG

Všímáme si

Komentáře

Hezké, viďte?

9.3.2015 16:32 vložil M. Hobrland

Něco podobného dělala před několika lety Honda (divize sekaček na trávu). Do DirectMailu (to jsou takové ty dopisy, které nechcete, aby vám je někdo posílal) dávali semínka. Do světa vykřikovali, že je to ekobomba ... prostě dopis od nás namočíte, zasadíte a vyroste strom. Jak ekologické. Podobné je to s tímhle kelímkem. Byť pravda je to domyšlenější. (Pro Hondu to vymýšlela nějaká namyšlená londýnská reklamní agentura.) Já osobně lidem, kteří tyhle věci vymýšlí, říkám údržbáři problému. A sice toho, že jednorázové obaly jsou jednou z hlavních příčin vysokého množství spotřebitelských odpadů. Měly by se hledat možnosti jejich snižování. Ne jejich enormní množství prolínat s naivními environmentálními nápady. Pravda, tyto nápady mají zjevně spasitelskou inspiraci, ale v konečném důsledku se ukážou jako kontraproduktivní - a to bez ohledu na to, kolik lajků získají na sociálních sítích.
Osobně bych volil obaly na vícero použití, vratné obaly, 100% recyklovatelné materiály.
M. Hobrland
trideniodpadu.cz


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Hezké, viďte?

12.3.2015 11:28 vložil Anna

Taky s Vámi souhlasím co se týče méně obalů, více 100% recyklovatelných materiálů - určitě je to lepší, ale přesvědčit lidi, aby se chovali lépe, udržitelněji, chce čas, a tak do mezičasu mi toto „řešení“ přijde docela fajn, výrobce sice neříká vše o původu/složení materiálu, takže tu zbývá prostor pro spekulaci, jak to doopravdy je, ale je to narozdíl od jiných designových řešení docela snadno aplikovatelné do běžného života, takže mi to přijde fajn...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Hezké, viďte?

13.3.2015 12:19 vložil Tereza

Díky za obě reakce - z hlediska naší redakce se ukazuje, že je skutečně významné se na věci dívat v co nejširším kontextu - hledat jejich významy, klást otázky. Může být kelímek se semínky krokem ke změně, prostředkem osvěty / nebo jen drtivá většina nových designů a nápadů operuje pouze s vidinou zviditelnění a finančního zisku?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.