CZ / ENG

4. 9. - 22. 11. 2014
Salon Suisse na 14. benátském bienále architektury

14. benátské bienále architektury opět přinese i Salon Suisse (Švýcarský salon). Program doprovodných debat s názvem „Příštích 100 let – Scénáře vývoje alpského městského státu“ se letos již potřetí koná v Palazzo Trevisan degli Ulivi.

První setkání Salon Suisse proběhne 4. až 6. září 2014 a ponese název „Návrh – přirozenost měst“.  V čele s odborníkem na politickou geografii a urbanistiku Edwardem D. Sojou, autorem science fiction Kimem Stanleyem Robinsonem, vědcem v oboru komplexních systémů Didierem Sornettem a antropologem a aktivistou Davidem Graeberem zahájí účastníci debatu o chápání měst a stavu současného urbanistického poznání.

Druhý Salon „Výstavba – realita měst“ se koná od 9. do 11. října a pokusí se odpovědět na otázku, jak se urbanistické názory mění v realitu. Do diskuse se zapojí politici, podnikatelé i odborníci. Účast přislíbil japonský odborník na urbanistické plánování Yasuaki Onoda, urbanisté Jan Gehl, Marc Angélil a Yoshiharu Tsukamoto a řada dalších. Třetí Salon pod hlavičkou „Užívání – kultura měst“ začne 30. října a skončí 1. listopadu, půjde v něm o rozvoj kultury ve městech. Pozvání přijali Hans Widmer, Hannes Gassert či Mark Leonard.

Poslední setkání proběhne ve dnech 20. až 22. listopadu. Spisovatelé a novináři se v čele s Lukasem Bärfussem a Finnem Canonicou ujmou shrnutí a závěrečné debaty o celé akci. Po celou dobu bienále bude Salon Suisse otevřen tři dny v týdnu, a to vždy od čtvrtka do soboty od 18. 00 do 22. 00 hodin. Detailní program je na webu. Všechny akce jsou otevřeny veřejnosti a vstup je zdarma. 

Švýcarský salón, jehož hostitelem je již potřetí Palazzo Trevisan dostupný ze zastávky lodního autobusu Vaporetto: Zattere.

text: Jan Petrš, zdroj foto: biennials.ch
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.