CZ / ENG

Jak to vidí

Komentáře

Reakce na příspěvek

Re: Nesouhlas

19.6.2015 08:15 vložil Zuzana

Dobrý den, Karle.
Během posledních 10 let vypadá srovnání balené a kohoutkové vody jednoznačně. Kvalita vodovody se testuje průběžně a výsledky těchto rozborů jsou veřejně dostupné na SZÚ. Jedná se o stovky tisích hodnot, které v 99% případů splňují nároky předpisů.
Balená voda je naproti tomu kontrolována státem jen sporadicky a nespecifické a nedetailní výsledky těchto rozborů jsou dostupné pouze na písemné vyžádání od SZPI. Jedná se o stovky hodnot ročně a v průměru 10% balených vod NESPLŇUJE legislativní požadavky (někdy to bylo 16%, někdy 2%).

Takže taková jsou fakta k reálné kvalitě. Další číslo, které Vás bude zajímat je, že v ČR pochází 50% vodovody z podzemních zdrojů.

Co se přespisů týče, tak balená voda nemá přísnější nároky, nedá se to takhle obecně shrnout. V mé diplomové práci se můžete na stranách 32-35 podívat na tabulku, která porovnává zákonné hodnoty pro různé vody, takže se můžete přesvědčit o realitě sám: https://www.academia.edu/9609818/Sustainable_Hydration_in_Czech_Republic_Bottled_versus_Tap_Water.

Je těžké se v problematice objektivně orientovat, když jsme denodenně přesvědčováni reklamami o nějakých tvrzeních, takže chápu Vaši první reakci. Doufám ale, že Vám všechna tato data umožní nahlížet na vodovodu novým pohledem.


* Takto označená pole jsou povinná.


© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.