CZ / ENG

Všímáme si

Do práce! Prague Design Week není jen pastva pro oči

Přes devadesát designérských studií a uměleckých řemeslníků vystaví své dílo na přehlídce Prague Design Week 2016. Někteří z nich přichystali přímo v Kafkově domě dílny, díky nimž můžete během týdne od 2. do 8. května do tvůrčího světa vstoupit i vy.

Do práce! Prague Design Week není jen pastva pro oči

 

Jestli vás práce se strojem neláká, zavítejte k českému podniku GRÅPENGER, kde navrhují a vyrábějí ponožky. Na stánku můžete navrhnout vlastní ideální pár, nejlepší návrh půjde do výroby.

 

Jemnější práce na vás čeká za šperkařským stolem, u kterého šperkařka Anna Steinerová, stojící za projektem Kaa-wa, navrhla kolekci šperků inspirovaných kávovým zrnem. K práci dostanete i ochutnávku z pražírny Original Coffee.

 

Big Wood Organic jsou šperky, trsátka, USB klíče a doplňky vyrobené ze dřeva a součástek hodin. Jejich tvůrce Andrej Kvaček láká na mírně ničitelský zážitek. „Rozoberieme pár starých hodín a vytvoríme z nich šperky a dekorácie,“ zve návštěvníky na sobotní „dekonštruktívny vorkšop“, který začne v 17.00.

 

Dost bylo designu, už vás to táhne ven do jarní přírody? Nějakou zeleň najdete i v Kafkově domě. Ve čtvrtém patře ucítíte závan svěžesti z vertikální kaskádové zahrady. Stavbu a osázení zelené stěny si můžete vyzkoušet během celého týdne, jak na to, vám poradí firma Němec.

 

Jiří Chmelař pracuje se dřevem. „Proměna drsného, surového a neopracovaného kusu dřeva v hladký, pravidelný, sametový tvar je něčím mimořádným,“ říká o soustružení, řemesle spojujícím přesnost, zručnost, soustředění, rychlost i trpělivost, odvahu a tvořivost. Ruku k dílu můžete přiložit ve všední dny od 17.00 do večera, v sobotu a neděli během celého dne.

 Text: Kateřina Zvelebilová, úvodní ilustrace: Taja Spassková, foto z archivu výrobců

 

28. 4. 2016 Text: Kateřina Zvelebilová, ilustrace: Taja Spassková

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.