CZ / ENG

Všímáme si

Komentáře

skutečnosti

18.9.2019 10:03 vložil Michael Rada

Děkuji za další článek, bohužel se z něj nedokáži radovat jako z těch předchozích, i když by mi měl být bližší. Týká se totiž tématu kterému se věnuji již šestým rokem, bohužel vidím snahu, téma otočit a přetvořit jej v prodejní nástroj mocných.
Měl jsem možnost se účastnit jedné "veřejné diskuse" na stejné téma, které byl účasten jak pan Klus, tak "politička" paní Drábová. Bohužel z diskuze byl monolog plný nepravd a papouškování informací z médií. Informací, které jsou již médii předkládány nekorektně po intenzivní cenzuře.

Rád bych věřil, že tomu tak nebude, ale s ohledem na uvedené obsazení, mám obavu, že se bude jednat o další stávku pro stávku, jejímž výsledkem bude stávka jejímž výsledkem bude výzva MUSÍTE NĚCO UDĚLAT. Výzva při které se zapomíná, že s prvním krokem (a tím nemyslím stávku) musí začít každý sám u sebe. Zde jen link na jeden z mýchh článků na toto téma:
https://medium.com/@michael.rada/strike-for-strike-generates-just-strike-15a7bf6d581c


Reagovat  Reagovat s citací


Re: skutečnosti

18.9.2019 11:17 vložil Tereza Lišková

Dobrý den, pane Rado,

chápu, že Vám akce typu stávka či festival nemusí být po chuti. A je fakt a že akcí různého typu k tomuto tématu se koná celá řada (viz Týden pro klima). Už jen vzhledem ke složení festivalového diskuzního panelu (zemědělec Daniel Pitek, ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky Soňa Jonášová, ředitel Šance pro budovy Petr Holub, analytik z nezávislého analytického centra Glopolis Vojtěch Kotecký, programový ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlak, náměstek pražského primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček nebo energetik Jan Palaščá) osobně věřím, že je akce postavená s duchaplným záměrem, který sleduje jasný cíl - reagovat smysluplným a globálně zodpovědným způsobem na probíhající poruchy a změny klimatu.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.