CZ / ENG

Všímáme si

Hala, kde se setkají lidé a světla

Společnost PRECIOSA LIGHTNING, která se specializuje na světelné projekty, se rozhodla v údolí Kamenického Šenova, kterému se také přezdívá Crystal Valley®, vybudovat nové pracoviště se zaměřením na inovace. Vývojové centrum a místo setkávání se zákazníky v jednom bude zabírat 900 m2 v jedné z hal. Navrhli ho Mjölk Architects, hotové by mělo být na začátku nového roku.

Hala, kde se setkají lidé a světla

„Chtěli jsme vytvořit vizuálně přitažlivý prostor, který nabídne zákazníkovi možnost, aby si vyzkoušel, jak naše produkty fungují,“ osvětluje jeden ze záměrů Innovation Labu Vladimír Hejkal z Preciosy. Nově zrekonstruovaná hala, ve které v minulosti probíhaly montáže, bude od podzimu sloužit jako centrum pro práci v oblasti rozvojových a inovačních projektů. Jeho součástí bude i speciálně upravený prostor, kde si zákazníci budou moci prověřit efekty různých světelných zdrojů s možností měření jejich charakteristik.

Návrh interiéru je pojat velkoryse, s důrazem na vzdušnost a různorodost. „Když se dnes ve světě dělají kanceláře pro velké společnosti typu Google nebo Facebook, přistupuje se tam k práci docela podobně. Náš návrh je navíc ovlivněn samotným prostorem, který je zajímavý a bylo by škoda ho rozpříčkovat,“ dodává Holub.

Nové pracoviště vzniká přímo ve výrobním závodě společnosti. Bude těsně provázáno s dalším provozem, včetně výroby na sklářské huti.  

 Innovation Lab bude odpovídat současným a budoucím potřebám a trendům trhu. 

Architekti zachovali původní otevřenost haly a jednotlivé funkce nových prostorů se zabydlely v samostatných nižších objemech.

Každá hmota je zabalena do jiného materiálu. V interiéru dominuje sklo a dřevo. Jako interiérové doplňky poslouží vypálené sklářské formy.

V prostoru plují ostrůvky pro práci na počítači, k odpočinku i občerstvení.

Výhledy do okolí skrze nové fasádní prosklení.

 

text: Tereza Lišková, vizualizace: Mjölk Architects
Článek vznikl ve spolupráci s PRECIOSA LIGHTNING.

16. 9. 2014

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.