CZ / ENG

Všímáme si

Komentáře

bouřková sklenička

27.3.2023 09:44 vložil Jaromír Janouch

Dobrý den. Bouřkovou skleničku jsem si sám vyrobil a funguje naprosto spolehlivě. Její chování je něco co nemohou vědátoři skousnout a pochopit. Stále se drží toho, co nejde zvážit nebo změřit není. Neustále tvrdošíjně odmítají chování vody. Voda má neskutečné vlastnosti a také paměť a dokáže spolu komunikovat a proto přídavné látky ve směsi jsou pouze indikátory stavu vody ve skleničce.


Reagovat  Reagovat s citací


Bouřková sklenička

6.3.2015 08:41 vložil Tomáš Bříza

Předpověď počasí podle Bouřkové skleničky je velmi obtížná, ne-li nemožná.
V 19. století lidé věřili, že podle skleničky lze předpovídat počasí v následujících několika dnech. Japonská studie z roku 2008 v Journal of Crystal Growth, poukazuje na to, že předpovědět počasí podle skleničky je velice obtížné, ale nezavrhuje to. Autoři německé studie z roku 2012 v časopise Chemie In Unserer Zeit tvrdí, že se jim počasí podle skleničky nepodařilo předpovědět. Sklenička se nechová jako běžný teploměr, růst krystalů je jakousi časově závislou odezvou kopírující teplotní historii okolí...Nicméně, mnoho lidí stále tvrdí, že podle skleničky počasí předpovědět lze. Osobně se přikláním k tvrzení výše zmíněných studií...otázka "Lze předpovědět počasí podle Bouřkové skleničky?" zůstává nadále otevřená a může být výzvou pro každého nového majitele Bouřkové skleničky.

Krása skleničky je především v tom, že v ní narůstají rozmanité krystalické útvary, které se v závislosti na teplotě mění. Nádherný je také efekt "chumelení", který je určitou simulací reálného chumelení.

Hlavní řídicí silou, která odpovídá za růst krystalů, je teplota.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Bouřková sklenička

6.3.2015 13:28 vložil Kateřina Zvelebilová

Děkujeme za zajímavé doplnění a upřesnění. Redakce


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.