CZ / ENG

V pohybu

Material Dialogue: Jsou mladí a experimentují. Díky jejich vizi vznikají nové materiály

Materiálové experimenty nizozemských a českých designérů se vztahují ke konkrétním tématům současnosti. Své přístupy porovnávali v rámci výstavy a semináře Material Dialogue. Eric Geboers kupříkladu pracuje na myšlence solných měst. Tuzemský projekt Frusack reaguje na přemíru plastových jednorázových sáčku.

Material Dialogue: Jsou mladí a experimentují. Díky jejich vizi vznikají nové materiály

Svůj pohled na věc a materiál představila i Michelle Baggerman, Marjan van Aubel, Hana Němcová s Terezou Dvořákovou. Nechyběl ani Ondřej Trnka a Eliška Hlavačková. V rámci projektu Material Dialogue se na konci října 2016 všichni sešli na semináři v knihovně materiálů matériO Prague. Následovala stejnojmenná výstava, která se stejně jako moderovaná debata skutečnila loňském Designbloku na holešovickém výstavišti.

Text: Tereza Lišková, úvodní foto: Radek Šviderský, kamera: Kryštof Melka

 

► V showroomu knihovny matériO Prague najdete řadu inovativních materiálů, nechybí ani sůl od Erica Geboerse či tkanina z polyaktidových vláken. Chcete se s nimi seznámit? Rezervujte si termín návštěvy. Zajímají vás materiálové novinky? Přihlaste na inspirativní setkání matériO Fresh, které uskuteční ve středu 24. května. Chcete vědět víc?

31. 1. 2017

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.