CZ / ENG

Ptáme se

Komentáře

Psí srdce v Arše v pondělí 29. 8.

2.8.2016 12:00 vložil redakce

Americká zpěvačka, skladatelka, performerka a vizuální umělkyně Laurie Anderson uvede v Praze osobně svůj nový film Psí srdce. Film o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění slibuje nekonvenční vizuální narativ podbarvený působivou hudbou Laurie Anderson. Po projekci filmu proběhne debata, která nabídne nahlédnutí do zákulisí tvorby této avantgardní umělkyně a životní partnerky Lou Reeda. Filmový večer za účasti Laurie Anderson se uskuteční v pondělí 29. srpna v Divadle Archa. Psí srdce vstoupí následně do českých kin v distribuci Film Europe.
http://www.divadloarcha.cz/cz/program/509


Reagovat  Reagovat s citací


I autorská práva zvířat mohou být téma

8.1.2016 13:32 vložil Tereza Lišková

A současně s tím se v USA vede spor a autorská práva opičí fotografa.
Jak píšou na Novinkách: „Opice docela nezbedně skákaly okolo mého vybavení a vypadalo to, jako by pózovaly pro fotku, když jedna zmáčkla spoušť,” popisoval po návratu do Evropy Slater, jemuž tehdy fotografie přinesly celosvětovou publicitu.

PETA však loni usoudila, že poté, co američtí zákonodárci přiznali zvířatům právní ochranu na úrovni lidské, může si Naruto nárokovat autorská práva na své selfie. Soudce William Orrick byl však ve středečním verdiktu jiného názoru. Podle něho „neexistuje žádný náznak toho, že by tak (Kongres a prezident) učinili i v souvislosti se zákonem o autorských právech”.

Vedení PETA ve čtvrtek podle agentury Reuters uvedlo, že zvažuje další právní kroky, kterými by se bralo za práva opice.

http://www.novinky.cz/koktejl/391226-opici-nepatri-autorska-licence-k-fotografii-rozhodl-soud-v-usa.html


Reagovat  Reagovat s citací


Laurie Anderson koncertuje pro psy na Times Square v New Yorku

7.1.2016 13:14 vložil Lucie Havlová

V Praze se rozhoduje, jak omezovat volné pobíhání psů i v zeleni tomu určené. Aby jsme psům ze života udělali peklo, oni byli nevyběhaní a o to zlobivější? Novela tohoto nařízení či vyhlášky snad tentokrát neprošla? Alespoň si to myslím?
Ale to jen na úvod.
A přitom ve stejnou dobu v New Yorku za třeskutého mrazu hvězda alternatívní hudební scény Laurie Anderson muzicíruje pro pejsky a jejich páníčky. Hudbu lidé slyší jen se sluchátky, neb je ve frekvencích vhodných pro psí uši. Psi se ke konci koncertu přidávají k hudební produkci svým štěkotem. Po společné novoroční hudebni seanci, ač zmrzlí, vypadají potěšeně a pobaveně.
Takový zážitek posiluje soužití s našimi čtyřnohými miláčky ve velkoměstech asi lépe než nová a nová nařízení. Nařízení nic nevyřeší, jen všechny otráví. Více:

http://www.theguardian.com/music/2016/jan/05/laurie-anderson-music-dog-concert-times-square-new-york?CMP=fb_gu


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.