CZ / ENG

Všímáme si

Heimtextil 2013/14: textil, design, technologie

Začátkem ledna proběhl ve Frankfurtu nad Mohanem mezinárodní veletrh Heimtextil. Významná přehlídka bytového textilu a doplňků je pokaždé inspirací i skvělou podívanou.

Heimtextil 2013/14: textil, design, technologie

Kolekce textilu, nových materiálů, tapet, například i zastínění odrážejí módní trendy, špičkové technologie a jsou každoročně ukázkou, jak bydlet moderně a pohodlně. Nabídka více jak 2600 vystavovatelů z 62 zemí přesvědčila návštěvníky o vylepšení situace v textilním průmyslu, který využívá schopnosti designérů a moderních technologií. Výrobci dávají ruce pryč od levného braku na jedno použití, navazují na tradici, kulturní a přírodní dědictví. Vítězí originalita a nadčasová kvalita. Součástí veletrhu byla přehlídka trendů, která umožnila vidět a sáhnout si na konkrétní materiály. Zajímavě pojmenované trendy (Historian, Eccentric, Inventor a Geologist) i knihu Being (Bytí) připravil mezinárodní tým pod vedením Anne Marie Commandeur, designérky a ředitelky amsterdamského Stijlinstituut. 

Špičkové trendy a technologie

V hale Forum rozsáhlého frankfurtského výstaviště bylo možné vidět dokonale připravenou prezentaci novinek Dánští a holandští návrháři ukázali tradiční severský cit pro design a nevšedně použité high tech materiály. Studio Dirk Vander Kooij (www.dirkvanderkooij.nl) přivezlo židle, které vyrobil vyřazený a přeprogramovaný průmyslový robot z recyklovaných vnitřků starých lednic.

 

Endless Flow - jídelní židle. Foto: Dirk Vander Kooij

Unikátní nábytek nepředvídatelných organických tvarů „Gravity stool“ vznikl interakcí magnetického pole a zemské přitažlivosti a je z autorské dílny Jólana Van der Wiela (www.jolanvanderwiel.com).

Výrobní proces Gravity stool. foto: Jólan van der Wiel

Mladý designér Bart Hess (www.barthhess.nl) kombinuje materiály spolu s animací a fotografií. K jeho klientům se řadí například Lady Gaga a jeho tvorba je zastoupena v pařížském Palais de Tokyo.  

Slizký outfit Lady Gaga - design Bart Hess. foto: Nick Knight

Anouk Haegens (www.anoukhaegens.nl) se rozhodla zútulnit neosobní veřejné prostory. Svou práci postavila na hraní si s kontrasty a představila nevšední kombinace materiálů, jejichž finální podobou by mohly být například dělící elementy ve veřejných prostorech.

Anouk Haegens - Merging Worlds. foto: Anouk Haegens

Více na www.heimtextil.messefrankfurt.com

7. 6. 2013 Eva Vacková, Anna Beránková

Komentáře

PŘEDMĚTAUTORDATUM

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek
© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.